Palkmaja taastamine ja renoveerimine

Kui viimistluskiht puidul on väga vana, peaksite kõigepealt üle vaatama ja hinnangu andma kohtadele, mis tekitavad enim muret. Puhastusmeetodi ja taastamise valik sõltub viimistluskihi olukorrast, palkide tihenduskihtide terviklikkusest, kohalikust ümbritsevast keskkonnast ja töötegija eelistustest. Üldiselt hõlmab selline töö üht järgmistest töövõtetest: survepesu; liivapaberiga lihvimine; keemiliste eemaldusvahendite kasutamine või puistemeetodi kasutamine.

Selleks, et vana või kahjustunud viimistluskiht tõhusalt eemaldada, eeldab see keemiliste vahendite ja survepesuri kasutamist. Palkmajakeskus pakub selleks Smart Strip või PCSI S-100, mis on suhteliselt keskkonna- ja kasutajasõbralikud, kuid töövõtte miinuseks on kemikaalidega töötamine ja survepesu korral saab kahjustada palgi peamine kaitsekiht.

Puistemeetodi kasutamine kogub populaarsust. Töövõte eemaldab tõhusalt vana viimistluskihi, raiskamata selleks vett või kemikaale. Selle töövõtte eeliseks on fakt, et pärast töö lõpetamist on tööpind kuiv ja võtab uue värvitu viimistlusvahendi väga hästi omaks. Töövõtte miinuseks on puistepuru hilisem koristamine ja äraviimine, lisaks põhjustab töövõte mõningast kiudude teket palgipinnale ja mõnikord ka pindude väljalöömist. Meilt on võimalik tellida nii teenust kui ka rentida vahendeid.

Tutvu palkmaja taastamisvahenditega:

S-100  19L ämber
Viimistlusvahendi eemaldaja PCSI S 100

PCSI S-100 on veel baseeruv keskkonnasõbralik viimistlusvahendit eemaldav lahusti. Toode eemaldab palkidelt, välisvoodrilt ja terrassi pindadelt vanad õlil või veel baseeruvad viimistlusvahendid. PCSI S-100 on Perma-Chink Systemsi poolt välja töötatud uue tehnoloogia abil, mis oli algupäraselt mõeldud värvi eemaldamiseks lennukite alumiinimumpindadelt.

Viimistlusvahendi eemaldaja Smart Strip

Smart Strip on veel baseeruv keskkonnasõbralik viimistlusvahendit eemaldav lahusti. Toode eemaldab puidupindadelt enamikud õlid ja veel baseeruvaid peitse ja puidukaitsevahendeid. Toode ei sisalda ohtlikke kemikaale, on biolagunev, ei ole tuleohtlik ning ei muuda ega tumenda puidu värvi. Ei soovitata pliid sisaldavate värvide või enne 1972. aastat peale kantud värvide eemaldamiseks

Epoksüvaik puidule M-Balm

M-Balmi epoksüvaigu vedelik tungib sügavale poorsesse, haigestunud, kuivanud või käsnjasse puitu, parandades ja tugevdades puitu vastupidava niiskuskindla ainega, mis sisaldab nii algupäraseid puidukiude kui ka epoksüvaigu segu. M-Balm tihendab kahjustunud kohta ja valmistab pinna ette E-Wood vahendiga töötlemiseks.

E-Wood  7
Epoksükitil põhinev puidutaastamisvahend E-Wood

E-Wood on kittilaadne elastne täitevahend, mida kasutatakse palgi puuduva puitosa asendamiseks. E-Wood moodustab püsiva sidekihi ka kõige jäigemate pindade vahel. Poorseid pindu tuleks alati töödelda eelnevalt madala viskoossusega epoksiidvahenditega nagu M-Balmiga.

E-Wood Paste
Epoksükitil põhinev puidutaastamisvahend E-Wood

E-Wood Pasta epoksiid on puidu täitevahend raskesti ligipääsetavate puitude parandamiseks. Toimib suurepäraselt akende liistudel, palgiotstes ja muudes kohtades, kus pahtli/kiti pealekandmine võib olla keeruline. Nagu iga muu epoksiidi puhul, koosneb puidu täiteaine kahest osast, vaigust (A osa) ja tugevdajast (B osa). Kahe osa segamine vastavalt tootja juhistele käivitab keemilise reaktsiooni, mis põhjustab epoksiidi kõvenemise. Eelnevalt töödelda M-Balmiga.

Ostukorv
Kerige üles