Palkmaja tihendamine

Palkmajade tihendamine on oluline protsess, sest see aitab säilitada hoone välimust, pikendada eluiga ning parandada energiatõhusust. Kuna palkmajad on looduslike materjalidega ehitatud, siis tihendamine aitab vähendada õhuvahesid, mis võivad põhjustada soojakaotust. Korralikult tihendatud palkmaja hoiab soojust sees ning vähendab sealhulgas küttekulusid. Lisaks aitab korralikult tihendatud palkmaja luua parema sisekliima, vältides tuuletõmbust ja sälitab ühtlase temperatuuri sees.

Puidupinnad, kuhu paigaldatakse tihendusmaterjalid peavad olema puhtad ja kuivad. Ärge kandke hermeetikuid vahatatud või õlitatud pindadele. Samuti võivad palgil vanad täitematerjalid ja plekkid segada tihendusmaterjali kinnistumist ja väljanägemist rikkuda. Kui kahtlete, tehke enne materjaliga test väiksel alal.

Tihendusmaterjali peale kandmisel on lisaks tootele endale vajalikud tööriistad ja vahendid: spaatel, tihendusriba ja pump-püss.

Tutvu palkmaja tihendamise toodetega:

Perma-Chink
Palkmaja tihendusmass Perma-Chink

Perma-Chink on elastne tihendusmaterjal, millega täidetakse palkmaja vuuke. Toode nakkub hästi palgi pinnale, moodustades tiheda hermeetilise kihi palkseina ja välisõhu vahel. Samuti „mängib kaasa“ maja vajumisel tänu oma unikaalsele venimisvõimele ja elastsusele. Perma-Chink meenutab traditsioonilist müürimörti ja on saadaval erinevates pakendites ja laias värvivalikus.

Energy Seal
Palkmaja tihendusmass Energy Seal

Energy Seal on üks populaarsemaid hermeetikuid meie tootevalikus. Juba üksainus kiht (tihendatud seest või väljas) muudab palkmaja täiesti ilmastikukindlaks. Energy Seal on elastne tihendusmaterjal, mis pärast pealekandmist kaob praktiliselt palkmaja viimistlusse täna oma tekstuursele koostisele. Samuti „mängib kaasa“ maja vajumisel tänu oma unikaalsele venimisvõimele ja elastsusele. Seda on kerge kasutada ja professionaalselt viimistleda ning lõpptulemus sulandub seinaga ühte ja sobitub puidupeitsidega. Tegelikult kohandub Energy Seal sedavõrd hästi puitseina struktuuriga, et suurem osa inimestest ei märkagi, et sein on tihendatud.

Tihendusmass Woodsman palkide kokkupanekul

Woodsman on väga elastne hermeetik, mis on mõeldud kasutamiseks kõikjal kodus. Lisaks pakub toode head kaitset putukakahjustuste, külma õhu ja niiskuse vastu. Kokkupandava palkmaja soojustamisel on Woodsman asendamatu tihendusmaterjal. See nakkub kõikide materjalidega, sealhulgas puidu, metalli, klaasi, betooni, keraamiliste plaatide, marmori, klaasiga jt. Woodsmani saab palgipinnalt maha pesta üksnes vee ja seebiga.

Praotäite- ja tihendusmass Check Mate 2

Check Mate 2 on spetsiaalselt loodud palkide pragude täitmiseks. Check Mate 2 on elastne veekindel hermeetik, mis hoiab ära nii vee kui õhu sattumist pragudesse. Selle värvitoon püsib hästi, aine on UV- ja ilmastikukindel ning peab hästi vastu hallitusele ja kopitusele ja õhust kantud saasteainetele. Eriti oluline on täita ülespoole avanevad praod, sest neisse võib imbuda vesi. Kui need praod jäetakse täitmata võib alguse saada puidumädanik. Kui teie majal on vanu pragusid, mida ohustab puidumädanik, kandke palgiprakku enne Check Mate 2 kindlasti Shell-Guard RTU puidukaitsevahendit.

Ostukorv
Kerige üles