Puidu ja palkmaja puhastamine

Välisseinte puhastamine on tähtis samm viimistlusvahendite säilitamisel ja palkseina eluea pikendamisel. Hoone välisseintele kogunevad mustuseosakesed ja teised õhuga edasikanduvad saasteained muudavad värvitooni luitunuks ja loovad soodsad kasvutingimused seenparasiitide kasvuks. Puhastamine on vajalik ka selleks, et maja ülevaatamise ajal teha kindlaks välisviimistlusvahendite olukord välisseintel.

Puidu hallinemine on põhjustatud UV-kahjustustest ja seda saab eemaldada liivapaberiga lihvides või survepesuga koos Wood ReNew või Oxconiga. Kui puit on kuiv, kuid hall, on Oxcon kõige lihtsam valik olukorra parandamiseks. Kui puit on lisaks ka määrdunud või õline, on Wood ReNew parim vahend saasteainete eemaldamiseks ja puidu loomuliku tooni taastamiseks.

Tähelepanu! Kui kasutate Log Wash’i, Wood ReNew’d või mõnda muud puhastusainet, alustage puhastusvahendi pealekandmist kõige madalamast palgist ja suunduge tööga ülespoole. Loputage ülalt alla. Sellega väldite„triipude“ teket puhastamise käigus.

Tutvu palkmaja puhastusvahenditega:

Log Wash  3
Palkmaja puhastusvahend Log Wash

Log Wash eemaldab mustuse, tolmu, saasteained, kõduseened, hallituse nii viimistletud kui ka viimistlemata palkidelt ja puidupindadelt. Log Washiga pesemine puhastab palgid, kahjustamata sealjuures puitu või viimistlusvahendit, sest ei muuda puidu loomulikku pH-tasakaalu.

Wood ReNew  3
Puidu puhastusvahend Woord Renew

Wood ReNew on biolagunev puidu puhastusvahendi konsentraat, mis puhastab ja ergastab hallinenud, määrdunud ja ilmastikust kahjustatud puidupinnad. Vahendit kasutatakse enne puiduviimistlusvahendite pealekandmist, soovides anda puidule tagasi algupärase loomuliku tooni. Ärge kasutage Wood ReNew’d otsese päikesevalguse käes.

OXCON
Puidu plekkide pleegitusvahend Oxcon

Oxconi müüakse kontsentraadina, mida lahustatakse enne veega kasutamist. See sobib palkpindade, puitterrasside, puitrõdude, käsipuude ja teiste puidupindade puhastamiseks plekkidest, mis on tingitud ilmastikukahjustustest. Oxcon eemaldab ka roosteplekid naelte ja kruvide ümbruses. Üksikute plekkide või määrdunud kohtade puhastamiseks võib see põhjustada puhastatud kohas puidupinna värvimuutuse ning mõjutada üldist puidpinna välimust.

Ostukorv
Kerige üles