Rustikaalne palkmaja õhkab endast soojust ja ilu, kuid vajab samas ka korralikku hooldust ja puidukaitset, et säilitada ajas oma häid omadusi ning vastupidavust. Õige lähenemine puidu hooldusele tagab sinu palkmajale pika eluea selle autentsust kaotamata. Järgneva tekstiga proovime edasi anda efektiivsed meetmed ja esmavajalikud nipid, et oskaksid oma palkmaja eest õigesti hoolt kanda. 

Palkmaja hooldus ehk kuidas pikendada puidu eluiga

palkmaja hooldus ja kaitsePalkmaja hooldus on vajalik, aga see ei pea olema keeruline. Olenevalt palkmaja seisukorrast ja varasemast hooldusgraafikust on mõistlik alustada palgi korralikust puhastusest. Palgi puhastamine tuleks läbi viia kas pehme harja või luuaga. Proovi eemaldada võimalikult palju mustust ja tolmu. Süvapuhastuse tarbeks võid proovida leebet puidupuhastusvahendit mis puitu ei kahjusta. 

  1. Vii läbi rutiinseid kontrolle, et tuvastada kahjustuse või lagunemise märke. 
  2. Proovi märgata uusi tekkinud pragusid, lõhesid või putukate poolt nakatunud piirkondi. 
  3. Lahenda probleem viivitamatult, et vältida olukorra süvenemist. 
  4. Paranda väiksemad praod spetsiaalse palgi pahtli või hermeetikuga, tagades tiheda tihendi niiskuse sissetungimise vältimiseks.
  5. Enneta võimalike probleemide teket palgi- ja puidukaitsevahenditega.

Parimad palgi- ja puidukaitsevahendid

Palgi- ja puidukaitsevahendid mitte ainult ei parenda palkmaja esteetilist välimust, vaid pakuvad ka olulist kaitset UV-kiirte, niiskuse ja kahjurite eest. Enne viimistluse pealekandmist veendu, et palgid on puhtad ja kuivad. Vali kvaliteetne puidupeits või viimistlus, mis sobib teie soovitud välimusega ja pakub piisavat vastupidavust. Järgi pealekandmise tehnika osas tootja juhiseid. Kontrolli viimistlust regulaarselt kulumise märkide suhtes ja kandke vajadusel uuesti peale. Immutatud puidu hooldus on lihtsam kui hooldamata puidu puhul. 

Meie soovitus on kasutada kas Shell-Guard või Shell-Guard RTU lahust parima tulemuse nimel. Kui Shell-Guardi puhul on tegemist kontsentraadiga siis RTU on kasutusvalmis puidukaitsevahend. 

See täiustatud puidukaitsevahend toimib tõhusa tõkkena mädanemise, lagunemise ja putukate kahjustuste eest, pikendades palkmaja eluiga. Shell-Guardiga saab kaitsta oma palkmaju, terrasse, piirdeid ja muid puitpindu niiskuse ja palgi kahjurite kahjulike mõjude eest. Tegemist on lõhnatu ja värvitu vahendiga, mis teeb puidu immutamise lihtsaks. Selle veepõhine koostis tungib sügavale puitu, pakkudes kauakestvat kaitset, lastes samas puidul hingata. Avasta Shell-Guardi puidukaitse võimsus ja naudi kaasnevat meelerahu.

Hallituse eemaldamine puidult

Hallituse eemaldamine seinalt on tervisliku ja puhta keskkonna säilitamiseks ülioluline. Alustuseks kandke kaitsevarustust ja hõõruge kahjustatud piirkonda vee ja pesuaine seguga. Tugevama hallituse korral kasutage valgendi ja vee lahust. Palkmaja puhul tasub jälgida ilmateadet ja töö ette võtta päikeselisel suvepäeval. Tagage vajadusel korralik ventilatsioon siseruumis ja kuivatage puit põhjalikult, et vältida hallituse edasist kasvu.

Ennetage edasist kahju Shell-Guard RTU’ga, mis kaitseb puitu naturaalsete vaenlaste nagu putukad, hallitus, seened ja niiskus, eest. Nagu ka Shell-Guard kontsentraat, on RTU värvitu, aroomitu ja väga madala toksilisusega inimestele ja koduloomadele. 

Palgi kaitse kahjurite ja kõdunemise eest

Puitu armastavad putukad nagu termiidid, puukoid, üraskid ja hobusipelgad, võivad palkmaju oluliselt kahjustada. Rünnaku eest kaitsmiseks rakendage ennetavaid meetmeid, nagu näiteks boraadipõhise töötluse kasutamine. Kontrollige regulaarselt palke putukate tegevuse tunnuste suhtes, nagu väikesed augud või saepuru laadne praht. Kui kahtlustate nakatumist, otsige probleemi tõhusaks leevendamiseks viivitamatult professionaalseid kahjuritõrjeteenuseid või võtke töö ise ette kasutades eelnevaid nippe ja Shell-Guard kaitsevahendeid.

Ostukorv
Kerige üles