PUIDU TAASTAMINE JA PUHASTAMINE

Esimene töö teie palkmajale värskema välimuse andmisel on puidupindade puhastamine. Uutel puitpindadel harjake maha või eemaldage igasugune kõrvaline praht. Palgipinnal, kus peitsi- või viimistlusaine kihi all kasvavad seened, eemaldage viimistluskiht kas survepesu, lõike või liivapaberiga ning tõmmake enne kaitsevahendi pealekandmist üle niiske lapi või svammiga. Määrdunud ja ilmastikukahjustusi saanud puidu puhastamiseks on mitu moodust. Perma-Chink Systems pakub puidupindade puhastamiseks järgmisi vahendeid:

1. Wood ReNew

Suurepärane vahend puidupindade ettevalmistamiseks enne peitsimis- ja taaspeitsimis-, kaitse- või tihendusvahendite kasutamist. Wood ReNew sobib hästi palkide, terrasside, piirdeaedade ja eri seedripuidu töötlemiseks.

Wood ReNew on kontsentraatpulber, mida segatakse veega ja kantakse seejärel puidule. See eemaldab plekid ja mustuse, jahukaste ning kõduseene tekitatud puidutooni muutused, taastades puidu naturaalse ilu.

Kandke lahus pritsi, pintsli või mopi abil puidupinnale suunaga alt üles. Laske lahusel kümme minutit toimida, hoidke pind märg, lisades lahust. Vajadusel kasutage pinna puhastamiseks keskmiselt jäikade harjastega harja või tugevat luuda. Loputage tööpind korralikult ülalt alla kas voolikuvee või survepesuriga. Tugevasti värvi muutnud puidupind võib vajada lisahooldust. Kui toode on pinnale kantud ja maha loputatud, loputage üle ka lähedal asuvad põõsad, taimed ja aiapind, mis võisid tootega kokku puutuda.

2. Oxcon

Muudab puidupinnad heledamaks ja säravamaks enne looduslike viimistlusvahendite või poolläbipaistvate peitside kasutamist. Sobib kasutamiseks nii sise- kui ka välisseina palkidel, terrassidel, piirdepuudel ja -aedadel. Oxconi võib kanda tööpinnale kas pritsi, harja või mopi abil. Kandke tööpinnale korralik kogus vahendit (pigem rohkem kui vähem). Ärge kandke vahendit üksikutele punktidele, sest selline töömeetod võib tööpinna laiguliseks muuta. Laske vahendil puidupinnal 10–15 minutit toimida, seejärel loputage vahend rohke veega maha. Töövahend kandke puidupinnale suunaga alt üles, loputage suunaga ülevalt alla.

Järgmine tööjärk: PALKMAJA HOOLDUSTÖÖD JA KAITSE

1. Puidu taastamine

Puidu taastamise toodetest, vanade viimistlusvahendite eemaldamisest ning määrdunud puidu puhastamisest​

2. Palkmaja hooldustööd ja kaitse

Erivahendid puidu kaitseks sipelgate, kahjurputukate, puidumädaniku, kõduseente ja kopituse vastu

3. Viimistlus

Viimistlusvahendid palkmaja kaitsmiseks ja kaunistamiseks

4. Palkmaja tihendamine ehk soojustamine

Puidu vajumisega kohanduvad tihendusained teie palkmaja kaitsmiseks ilmastikutingimuste vastu

Ostukorv
Kerige üles